top of page

PREČO OBLEČENIE NAKUPOVAŤ FORMOU “PREORDER“ ?

“PREORDER“ alebo v slovenčine “predobjednávka“, je forma nákupu, väčšinou online, kedy za objednaný produkt zaplatíte predtým, ako ho má predajca skladom. Na predobjednaný produkt čakáte niekoľko týždňov alebo mesiacov. Presný alebo orientačný čas doručenia uvádza predajca v popise produktu. Prečo je ale táto forma nákupu výhodnejšia? A pre koho?


Daniela Mačuhová a Peter Baroš  balia objednávky v štúdiu MACCU

Daniela Mačuhová a Peter Baroš balia objednávky v štúdiu MACCU. Foto: Welin NagyováTento spôsob nákupu ponúka výhody, nielen zákazníkom a predajcom, ale najmä zabezpečuje udržateľnú výrobu módy. Ak sa rozhodujete kúpiť si niečo dopredu, automaticky plánujete. Nenakupujete impulzívne. Pýtate sa, naozaj to potrebujem? Tým, že na produkt čakáte dlhšie ako obvykle, nákupom neuspokojujete iba chvíľkové emočné výkyvy, pre ktoré má mnoho z nás plný šatník vecí, ktoré nenosí a nepotrebuje.


Ako výrobca, vieme v MACCU na základe predobjednávok, predvídať záujem o produkt. Za financie, ktoré dostaneme dopredu, môžeme kúpiť materiál a zaplatiť výrobu - nemusíme tak robiť neistú investíciu do materiálu a nevzniká nadprodukcia, keďže sa vyrobí len toľko kusov a tie konfekčné veľkosti, o ktoré je záujem. A vy, ako zákazník, budete mať okrem veci v šatníku, ktorej kúpu ste si naplánovali, za predpokladu, že ju naozaj potrebujete, aj dobrý pocit, lebo ste nakúpili od značky, ktorá vyrába udržateľne, s ohľadom na životné prostredie.

Sofie šaty, preorder začína 1.februára 2023

Sofie šaty, preorder začína 1.februára 2023. Foto: Marianna Tomanová


Nevýhodou nákupu formou predobjednávky môže byť, že neviete, či vám dlho očakávaný produkt nakoniec sadne. Preto je výhodou, ak od značky vlastníte už nejaký produkt, a viete zhodnotiť či vám jej strihy a veľkosti sedia, keďže stupňovanie veľkostí sa u rôznych výrobcov líši. U jedného vám sadne M, u iného L, u ďalšieho vám nemusí sadnúť nič. Ak si nie ste istý, je dobré navštíviť showroom / obchod značky a vyskúšať si podobný produkt alebo častokrát značka ponúka vzorový kus na vyskúšanie. Takto máte istotu, že vám príde produkt, ktorý vám sadne tak, ako očakávate.

V MACCU vám navyše vieme, v rámci možností, upraviť produkt tak, aby vám dokonale sadol, aj keď nemáte konfekčnú postavu. Nemusíte vyhŕňať príliš dlhé nohavice, alebo nosiť opasok lebo vám nesedia v páse. Môžete vlastniť produkt, v ktorom sa naozaj budete cítiť dobre!

Sofie šaty, predpredaj začína 1.februára 2023. Foto: Marianna TomanováSofie šaty sú naším prvým MACCU produktom, ktorého predaj spúšťame formou preorder, a to 1. februára, 2023. Ak sa chcete uistiť, že vám tento strih naozaj sadne, môžete si prísť vo februári vyskúšať vzorový kus do nášho štúdia, ak si rezervujete termín návštevy na našom webe. Strih vychádza z obľúbených Nora šiat, ktoré sme do kolekcie uviedli v lete 2022. Použili sme rovnaký splývavý materiál, elastický tencel, tentokrát však v antracitovo šedej farbe, s ľahko spraným efektom (lightly washed look). Asymetricky strihané, s bočným nazberkaním a odhaleným chrbtom, tieto krátke šaty sadnú aj nižším postavám. Skombinujete ich s teniskami a rifľovou bundou, ale aj s elegantnými lodičkami.Comentários


bottom of page